Motion

YAŞINIZI ONAYLAMAMIZ GEREKİYOR! Web site içeriğinde 18 yaşından küçük bireyler için hassas içerikler bulunabilir, Giriş yapmak için yaşınızı onaylayınız. 18 YAŞINDAN BÜYÜK MÜSÜNÜZ?
Rezervasyon

Eskişehir’deki Leziz Ev Yapımı Burgerin Adresi: Motion

eskisehir-deki-leziz-ev-yapimi-burgerin-adresi-motion.jpg

Hamburger; hızlı ve lezzetli yemek alternatifleri arasında hepimizin yemekten en çok keyif aldığı lezzetlerden biri.

Daha öncelerde adı yağlı ve kötü anılsa da son yıllarda karşımıza her yerde görebileceğimiz ev yapımı burgerciler sayesinde bu imajı değiştirmeyi başardı.

Aslında bu duruma hamburger kaybettiği onurunu geri kazandı desek daha doğru olur çünkü hamburgerin ilk ortaya çıktığı dönemler ve yapım şekilleri aslında hiç de sağlıksız veya sevimsiz ürünler içermiyordu.

Hamburgerin ilk ortaya çıkışı duyduğumuzda ne kadar garip gelse de Orta Asya’ya, Tatarlara dayanıyor… Tatar atlılarının seferlerde yedikleri ve adı Tatar bifteği olan bu tarif, buraya ziyarete gelen bir Alman tarafından Hamburg’a taşınıyor. Tatarlar bu yemeğe Tatar Bifteği deyince Alman tüccar da bu bifteğe Hamburg Bifteği deyip satmaya başlıyor ve zamanla yaygınlaşan bu lezzet Hamburg’a ait anlamına gelen bir kelime olan Hamburgere dönüşüyor. Yolculuğu böyle başlayan hamburger daha sonra çeşitli sebeplerle ve yollarla dünyaya yayılmayı başarıyor.

O zamanlar bifteğin ağır ağır pişirilip lezzetlendirilmesiyle yapılan hamburgerler zamanla özellikle Amerika topraklarında hızlı yeme alışkanlığının bir parçası haline geldikten sonra ise iyi yanlarını kaybetmeye başlıyor. Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi son yıllarda yaygınlaşan iyi burgerciler sayesinde artık bu imajı temizlendi diyebiliriz.

Motion da Eskişehir’de iyi burger akımının en sevilen temsilcilerinden biri… Tamamen kendi yapımımız olan köfteler, kendi ekmeklerimizle yaptığımız burgerlerin lezzeti yayıldıkça yayılıyor.

Hele ki deneyenleri lezzetine hayran bırakan Oven Rip BURGER…

10 saatin üzerinde bir süre fırında özel soslar eşliğinde ağır ağır pişirilen dana bifteğinden yapılan bu lezzet gerçekten karşı konulamaz özellikte. Yapması bir hayli zahmetli olan oven rip burgeri yemesi ise sadece birkaç dakika sürüyor.

Özenle seçilen dana bifteği marineye bırakılarak bir gün kadar özel bir sosta bekletiliyor. Etin içerisine işleyen baharatlar, yağlar onu yumuşattıkça yumuşatıyor. Ardından da bu etler fırına koyularak uzun saatler boyunca ağır ağır pişiriliyor. Yavaş yavaş harmanlanan et fırından çıktığında tel tel ayrılacak kıvama geliyor.

Ekşi mayalı tazecik hamburger ekmeğinin arasına yerleştirilen etler cheddar peyniri ve soğanın lezzetiyle buluşup servise hazır hale geliyor. Deneyenlerin tadından vazgeçemediği bu lezzet farklı tatlara açık olan konuklarımızın ilk tercihlerinden biri.

Yok biz klasik olandan yanayız derseniz tabi ki menümüzde size uygun burgerler de yer alıyor. Klasik hamburger ve cheeseburgerlerimiz özel yapım köfteleri ile oldukça doyurucu bir öğün olarak karşımıza çıkıyor.

Yanında özel soslar ve yine ev yapımı patates kızartması ile servis ettiğimiz burgerlerimiz her yaştan konuğumuz için leziz, doyurucu bir öğün oluşturuyor.

Sizin için özenle hazırladığımız menümüzde yer alan lezzetlerimizi deneyimlemek, günün her saati sizi içine alacak atmosferimizi görmek için sizi de Eskişehir’in en sevilen noktalarından biri olan Motion’a bekliyoruz.