Motion

YAŞINIZI ONAYLAMAMIZ GEREKİYOR! Web site içeriğinde 18 yaşından küçük bireyler için hassas içerikler bulunabilir, Giriş yapmak için yaşınızı onaylayınız. 18 YAŞINDAN BÜYÜK MÜSÜNÜZ?
Rezervasyon

Motion'da Hafif ve Doyurucu Öğünler

motion-da-hafif-ve-doyurucu-ogunler.jpg

İş ve sosyal hayatımızda günlük tempomuza yetecek enerjiyi tükettiğimiz besinlerden sağlıyoruz.

Özellikle yoğun tempoda çalışıp koştururken de bu öğünlerde neler yediğimize değil ne kadar hızlı yiyebileceğimize dikkat ediyoruz.

İş, okul ve sosyal hayatta hepimizin en büyük telaşlarından biri yetişememek… Sürekli koşturuyor ancak yapacaklarımızın hiçbirine yetişemiyoruz. Hal böyle olunca da zamandan tasarruf edebilmek için ilk olarak öğünlerimizi hızlı ve sağlıksız besinlere yönlendiriyoruz.

Bu durum tüm vücudumuza, enerjimize etki ettiği gibi tabi ki midemizi de etkiliyor ve sindirim sağlığımızı olumsuz etkiliyor.

Ancak şunu unutuyoruz; aslında tempomuz ne kadar yoğun olursa olsun sağlıklı ve doyurucu besinlerle öğün geçirmek de fastfood kadar hızlı olabilir.  

Büyük metropollerde bu kültür çok daha hızlı oturmuş olsa da Eskişehir’de artık iyi yemek seçeneklerinde birçok mekan menülerine sağlıklı, hafif lezzetler ekliyor.

Motion’da bu örnekler arasında en sevilenlerden biri.  Menümüzde yer alan sağlıklı seçenekler o öğünü atlatmak için değil zevkle tüketmek için oluşturuluyor.

Üstelik Motion’da iyi yemek ve yüksek lezzet kriterlerine bağlılığımızla mutfağımızda çıkan tüm ürünlerde kullanılan yağlardan tuz ve şeker dengelerine kadar her ayrıntıya dikkat ediliyor. Servis ettiğimiz her lezzet sofranıza ulaşana kadar tüm aşamalardan dikkatle geçiriliyor, zararlı katkı maddeleri içermiyor.

Peki hem gözümüze, hem midemize hitap edecek lezzette olup karnımızı da tıka basa doyurmak için neler yiyebiliriz derseniz de cevaplarımız şöyle;

Etli Sezar Salata

Sezar salata, bugün hemen her mekanda görebileceğiniz lezzetlerden biri. Ancak her sezar salata gerçekten Sezar mı? İşte o sorunun cevabı biraz kafa karıştırabilir. Motion Sezar salatada tam bir lezzet şöleni var. sosun damağınızda kalacak lezzeti, lokum kıvamında etin salata ile buluşması, kroton ekmekleri ve dahasıyla etli Sezar salata hem karnınızı doyuracak hem de günü sağlıklı bir öğünle geçirmenin konforunu sağlayacaktır.

Bir diğer tavsiyemiz de Motion lorlu salata…

Ege mutfağının en sevdiğimiz özelliklerinden biri de mis gibi yeşilliklerle karışan leziz peynirleri. Buradan esinlenerek hazırladığımız lorlu salatamızda hem hafifliği hem de güzelliğiyle vazgeçilmeziniz olacak.

Bir de menümüzde Waldorf Tavuklu Salata var ki onu anlatmaya kelimeler yetmez.

İçerisinde şifası kitap yazdıracak kereviz sapından kuru üzüm ve kaju fıstığına kadar bir arada görmeye alışkın olmadığınız birçok lezzeti barındıran waldorf salataya son dokunuşu da şeflerimiz özel sosları ile yapıyor…

Bizim sağlıklı favorilerimiz bunlar ama tekrar belirtmek isteriz de Motion’da tüm lezzetler özenle, sağlıklı reçetelerle pişer ve masanıza özenle gelir.

Siz de kendi favorinizi seçmek için haftanın her günü, günün her saati Motion’ı ziyaret edebilirsiniz.