Motion

YAŞINIZI ONAYLAMAMIZ GEREKİYOR! Web site içeriğinde 18 yaşından küçük bireyler için hassas içerikler bulunabilir, Giriş yapmak için yaşınızı onaylayınız. 18 YAŞINDAN BÜYÜK MÜSÜNÜZ?
Rezervasyon

Motion'un Leziz Kahvelerinin Sırrı

motion-un-leziz-kahvelerinin-sirri_1.jpg

Kahve, kimimiz için sohbet yanında kimimiz için yorgun gecelerin sabahında kimimiz için de zorlu anlarda odaklanmamızı sağlayan en yakın arkadaşımız oluyor.

Kökeni, aroması hangi topraklara dayanırsa dayansın bugün gittiğimiz ülkede bulabileceğimiz en standart lezzet de kahve oluyor. Ülkemiz de bu konuda oldukça şanslı... Türkiye, hem kendi kültürünün vazgeçilmez bir unsuru olan Türk kahvesi, hem komşu topraklarından zamanla kendisine taşıdığı diğer kahvelerle bu kültürün önemli bir parçasına ev sahipliği yapıyor. 

Türk kahvesi, menengiç kahvesi, dibek kahvesi, mırra gibi yöresel lezzetlerimizin yanında filtre kahveler, mocca, capuccino, amerikano da en az onlar kadar sevilen kahve çeşitlerinden. kahve çeşitlerinden bu kadar yoğun bahsederken kahvecilerden bahsetmemek, iyi kahvenin sırrını düşünmemek de olmaz tabi ki...

Eskişehir, kahve kültürünün neredeyse en yaygın olduğu kentlerden biridir. Üçüncü nesil kahveci olarak açılan küçüklü büyüklü işletmeler, cafeler ve kahvehaneler her çeşit kahveye ev sahipliği yapıyor. Motion, menüsünde yer alan zengin kahve çeşitleriyle konuklarına muazzam deneyimler yaşatan kahvecilerden biri.

Özel eğitim almış baristalar tarafından yapılan kahvelerdeki lezzetin en önemli sırrı ise tazelikten geçiyor. Kahvelerimizde kullandığımız öğütülmüş ve çekirdek kahveleri büyük bir özenle seçiyor,  kokusuna, tazeliğine dikkat ederek kusursuz lezzeti bulmaya çalışıyoruz. 

Bunun yanında baristalarımız, kahve konusunda özel eğitimlerden geçmiş ve konu hakkında deneyim sahibi personellerden oluşuyor. Kahvenin yanma noktalarını, lezzete tam ulaşacak kıvamı veren reçeteleri olan baristalarımız işlerini büyük bir özenle gerçekleştiriyor.