Motion

YAŞINIZI ONAYLAMAMIZ GEREKİYOR! Web site içeriğinde 18 yaşından küçük bireyler için hassas içerikler bulunabilir, Giriş yapmak için yaşınızı onaylayınız. 18 YAŞINDAN BÜYÜK MÜSÜNÜZ?
Rezervasyon

Soğuk Havalarda İçinizi Isıtacak 5 Motion Çayı

soguk-havalarda-icinizi-isitacak-5-motion-cayi.jpg

Soğuk havalar, genellikle grip, nezle gibi hastalıklar, üşütmelerle birlikte hayatımıza giriyor.

Her sene aynı hastalıklardan korunmaya çalışıyorken son yıllarda dünyayı saran bulaşıcı hastalıklar sebebiyle hepimiz kendimizi daha iyi korumak için daha çok çalışmakta, takviyelerle direncimizi arttırmaya çalışmaktayız.

Mevsimler hastalıkların yanında bir de kronik hastalıklarla boğuluyor olabilir. Kolesterol, şeker, tansiyon gibi hastalıklarla mücadele ederken de yalnızca ilaçlardan çare beklemek yerine bitkisel yöntemlere başvurarak süreci destekleyebiliriz.

Vücudumuzu dışardan ve içeriden beslemek, vitamin ve mineralleri takviyeler yerine direk bitkilerden almak hastalıklardan korunabilmemiz için oldukça önemlidir. Bunu da kış aylarında genellikle bitki çaylarından sağlamaktayız.

Gerçek bitki özlerinden yapılan bitki çayları bağışıklığımıza iyi bir destek sağlar. Motion’ın Eskişehir’in ayazını iyi bilen şefleri tarafından hazırlanan bitki çayları, güzelce silkelenip kendinize gelmenize yardımcı olacaktır.

Bizim bu çaylar içinde favorilerimize gelecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

Bir Numaramız kış çayı

Kış çayı, adından da anlaşılacağı gibi soğuk kış günlerinin zorluklarıyla savaşan vücudumuza destek için oluşturulmuş özel bir takviye kuvvet çayıdır. İçerisinde yer alan onlarca çeşit bitki özü, limon, bal takviyeleri sizi hızlıca kendinize getirecektir.

İki numarada kuşburnu çayı

Kuşburnu çayı çocukluğumuzda ailemizle gittiğimiz çay bahçelerinden hatırladığımız en sevilen lezzetlerimizden biridir. tatlı ekşi lezzeti ve içerisinde yer alan şifa niteliğindeki vitaminlerle iyi bir c vitamini takviyesi olarak kuşburnu çayını tüketebilirsiniz.

Üçüncü sırada elma ve tarçın çayı

Elma ve tarçın ayrı ayrı oldukça sağlıklı gıdalardır. Bu ikilinin birleşiminden oluşan elma tarçın çayı ise kolesterol ve şeker konusunda önemli bir yardımcı.  Antioksidan ve vitaminler açısından zengin olan elma tarçın çayı sindirim sisteminiz için de faydalıdır.

Dördüncü sırada adaçayı

Adaçayı, zararlı toksinlerin vücuttan atımı için oldukça faydalıdır. İltihap oluşumunu azaltıp diyabet ve kolesterolün düşürülmesinde tercih edilebilir.

Beşinci ve son sırada papatya çayı

Papatya çayı, özellikle gergin ve stresli anlarda rahatlamak için çok faydalı bir içecektir. Uyku kalitenizi arttırmak, gerginliğinizi azaltmak için papatya çayını tercih edebilirsiniz.