Motion

YAŞINIZI ONAYLAMAMIZ GEREKİYOR! Web site içeriğinde 18 yaşından küçük bireyler için hassas içerikler bulunabilir, Giriş yapmak için yaşınızı onaylayınız. 18 YAŞINDAN BÜYÜK MÜSÜNÜZ?
Rezervasyon

Tüm dünyanın sevdiği lezzet Frankfurter Sosis Motion’da

tum-dunyanin-sevdigi-lezzet-frankfurter-sosis-motion-da.jpg

Bazı lezzetler dünyanın neresine giderseniz gidin değişmeyen, herkesin sevdiği klasik lezzetlerdir. Hamburger, patates kızartması, çıtır tavuk parçaları gibi artık dünyanın her yerine kabul görüp favorilere eklenen bu lezzetlerden biri de Frankfurter Sosis’tir.

Esas formülasyonunda birçok ülkede domuz eti ile pişirilen Frankfurter Sosis,  ülkemizde de bizim damak tadımıza uyarlanarak dana etiyle yapılmakta ve çokça da rağbet görmektedir.

Frankfurter Sosis, ince ve uzun formu, içerisindeki özel baharatları ve dananın en iyi bölgelerinden kullanılan etiyle Motion menüsünün de en sevilen lezzetlerinden biridir.  Frankfurter Sosisin en belirleyici özelliklerinden biri de özel baharatları ile harmanlanma aşamalarının titizliğidir. İşlenmiş, fabrikasyon ürünler gibi içeriğinde koruyucu madde içermeyen Frankfurter Sosis,  alışık olduğumuz sosis kültürü gibi sağlıksız bir besin değildir.

Frankfurter sosisimiz Motion’da servis edilmeden önce yetenekli şeflerimiz tarafından mutlaka önce sıcak suda haşlanır. Bu işleme tam bir haşlama denemese de sosisin ilk çiğliğini alacak bir işlem diyebiliriz.

Ardından da sosisler bir bir ızgaraya atılarak burada odun ateşinde ağır ağır pişirilir. Frankfurter sosisin de lezzet sırrı bu aşamadan geçer.

Altında tane hardal, karamelize soğan ve patatesi buluşturan enfes püresi üzerinde ızgarada pişmiş leziz dana sosisleri ile Frankfurter sosisi denemek için sizi de Eskişehir’in en gözde buluşma noktası Motion’a bekliyoruz.